SDP


Rovaniemen sos.dem. kunnallisjärjestö ry

 

Valtuustoryhmä  vv. 2017-2021

Heikkilä, Terhi      terhi.suoraniemi@rovaniemi.fi

Kajula, Eemeli           eemeli.kajula@rovaniemi.fi

Koskiniemi, Sisko     sisko.koskiniemi@rovaniemi.fi

Liikkanen, Antti       antti.liikkanen@rovaniemi.fi

Mällinen, Marja-Riitta  maria-riitta.mallinen@rovaniemi.fi

Näkkäläjärvi, Mikkel     mikkel.nakkalajarvi@rovaniemi.fi

Ojala-Niemelä, Johanna      johanna.ojala-niemela@   rovaniemi.fi

Rapo, Harri                harri.rapo@rovaniemi.fi

Rissanen, Reino        reino.rissanen@rovaniemi.fi

Rundgren, Marjo      marjo.rundgren@rovaniemi.fi


  

Varavaltuutetut:                                             

Koikkalainen Saara    saara.koikkalainen@rovaniemi.fi           Pirttijärvi Maija          maija.pirttijarvi@rovaniemi.fi  

Laiho Hanna-Pauliina  hanna-pauliina.laiho@rovaniemi.fi

Väänänen Antti          antti.vaananen@rovaniemi.fi

Hiltunen Seija            seija.hiltunen2@rovaniemi.fi

Lappalainen Timo      timo.lappalainen @rovaniemi.fi

Kotila-Martti Hilkka    hilkka.kotila-martti@rovaniemi.fi

Muukkonen Minna    minna.muukkonen@rovaniemi.fi

Lihtkivi Vahur             vahur.lihtkivi@rovaniemi.fi

Hoikka Jaana              jaana.hoikka@rovaniemi.fi

 

 

 Kaupunginhallitusryhmä 2017-2019

Harri Rapo,  Hallituksen 1. varapuheenjohtaja

Mikkel Näkkäläjärvi,  varajäsen

Terhi Heikkilä,  jäsen

Maria-Riitta Mällinen, varajäsen

Konsernijaosto

Terhi Suoraniemi,  jäsen

  

 Keskusvaalilautakunta

Jorma Hovi, Varapuheenjohtaja                     jorma.hovi@rovaniemi.fi

Juhani Latva, varajäsen                            juhani.latva@rovaniemi.fi

 

Valtuustoryhmän toimihenkilöt vuonna 2018

puheenjohtaja Eemeli Kajula

1. varapuheenjohtaja Maria-Riitta Mällinen

2. varapuheenjohtaja Antti Liikkanen

sihteeri Saara Koikkalainen

 

Luottamustoimet vv. 2017-2021

PERUSTURVALAUTAKUNTA

Puheenjohtaja Marjo Rungren marjo.rundgren@rovaniemi.fi

varajäsen Päivi Jämsä                      paivi.jamsa@rovaniemi.fi

jäsen  Arto Köngäs                         arto.kongas@rovaniemi.fi

varajäsen Mikko Lempiäinen  mikko.lempiainen@rovaniemi.fi

 

TEKNINEN LAUTAKUNTA

jäsen Minna Muukkonen             minna.muukkonen@rovaniemi.fi

varajäsen Milla Asikainen           milla.asikainen@rovaniemi.fi

jäsen Vahur Lihtkivi                      vahur.lihtkivi@rovaniemi.fi

varajäsen Mikko Lempiäinen      mikko.lempiainen@rovaniemi.fi

 

YMPÄRISTÖLAUTAKUNTA

jäsen Sisko Koskiniemi                       sisko.koskiniemi@rovaniemi.fi

varajäsen Paula Kettunen                   paula.kettunen@rovaniemi.fi

jäsen Timo Lappalainen               timo.lappalainen@rovaniemi.fi

varajäsen Teijo Penders                    teijo.penders@rovaniemi.fi

 

Lautamiehet

Ari Jauhojärvi, Jouko Juotasniemi, Irmeli Ahola-Tuisku, Ritva Kilpiö

Poliisien neuvottelukunta   jäsen Petri Muje

 

Kiinteistötoimitusten uskotut miehet

Milla Asikainen                                                milla.asikainen@rovaniemi.fi

Jussi Nikula                                                      jussi.nikula@rovaniemi.fi


      

    

 

KOULUTUSLAUTAKUNTA

jäsen Saara Koikkalainen       saara.koikkalainen@rovaniemi.fi

varajäsen Elina Holm                               elina.holm@rovaniemi.fi

jäsen Antti Väänänen                  antti.vaananen@rovaniemi.fi

varajäsen Jussi Nikula                         jussi.nikula@rovaniemi.fi

 

VAPAA-AJANLAUTAKUNTA

Varapuheenjohtaja Reino Rissanen   reino.rissanen@rovaniemi.fi

varajäsen Reino Vaaraniemi             reino.vaaraniemi@rovaniemi.fi

jäsen Maija Pirttijärvi                           maija.pirttijarvi@rovaniemi.fi

varajäsen Aino Heikki                         aino.heikki@rovaniemi.fi

 

TARKASTUSLAUTAKUNTA

jäsen Antti Liikkanen                      antti.liikkanen@rovaniemi.fi

varajäsen Antti Väänänen              antti.vaananen@rovaniemi.fi

 

LIIKELAITOSTEN JOHTOKUNTA

jäsen Seija Hiltunen                             seija.s.hiltunen@rovaniemi.fi

varajäsen Ameli Piippola                ameli.piippola@rovaniemi.fi     

 

 

Kaupungin yhtiöt ja yhteisöt

NEVE OY       jäsen Hilkka Kotila-Martti           hilkka.kotila-martti@rovaniemi.fi

RESIDUUM OY    Puheenjohtaja Kaisu Anttila      kaisu.anttila@rovaniemi.fi

ROVASEUDUN MARKKINAKIINTEISTÖT OY Varapuheenjohtaja Leif Wilenius      leif.wilenius@rovaniemi.fi

ROVAKAIRA OY   jäsen Hannu Puhalainen   hannu.puhalainen@rovaniemi.fi

ARKTIKUM PALVELU OY  varajäsen Satu Miettinen satu.miettinen@ulapland.fi

ARCTIC CENTRE OY   varajäsen Satu Miettinen satu.miettinen@ulapland.fi

KiOy POROPEUKALO  Puheenjohtaja Juhani Paksuniemi juhani.paksuniemi@gmail.com

LAPPI AREENA OY  jäsen Saara Koikkalainen   saara.koikkalainen@rovaniemi.fi

OUNASTÄHTI  OY   varajäsen Hannu Puhalainen hannu.puhalainen@gmail.com

LAPIN ALUETEATTERIYHDISTYS RY  Puheenjohtaja Antti Väisänen                          antti.vaananen@rovaniemi.fi

DOMUS ARCTICA-SÄÄTIÖ    jäsen Jarno Kallunki   jarno.kallunki@gmail.com

EDURO-SÄÄTIÖ   Puheenjohtaja Harri Rapo           harri.rapo@rovaniemi.fi

KYLIEN KEHITTÄMISSÄÄTIÖ     jäsen Jouni Järvelä  jouni.jarvela@gmail.com

varajäsen Hannu Järvelä               hannu.jarvela@gmail.com

VELJESSAIRASKOTISÄÄTIÖ      jäsen Jaana Hoikka  jaana.hoikka@rovaniemi.fi

ROVANIEMEN KEHITYS OY      jäsen Maija Pirttijärvi

maija pirttijarvi@rovaniemi.fi

 

 

 

     

 

 

Ylikunnalliset yhteisöt

LAPIN LIITTO    Valtuuston 2. varapuheenjohtaja Johanna Ojala-Niemelä  johanna.ojala-niemela@rovaniemi.fi

Valtuuston jäsen     Antti Liikkanen             antti.liikkanen@rovaniemi.fi

varajäsen Mikkel Näkkäläjärvi        mikkel.nakkalajarvi@rovaniemi.fi

Valtuuston jäsen Maria-Riitta Mällinen  maria-riitta.mallinen@rovaniemi.fi

varajäsen Eemeli Kajula                        eemeli.kajula@rovaniemi.fi

Hallituksen jäsen Antti Liikkanen        antti.liikkanen@rovaniemi.fi

varajäsen Antti Väänänen        antti.vaananen@rovaniemi.fi

Tarkastuslautakunnan varajäsen Hilkka Värn       hilkka.warn@rovaniemi.fi

ROVANIEMEN KOULUTUSKUNTAYHTYMÄ KY

Hallituksen jäsen Reino Rissanen         reino.rissanen@rovaniemi.fi

varajäsen Timo Lappalainen   timo.lappalainen@rovaniemi.fi

Hallituksen jäsen Hanna-Pauliina Laiho                       hanna-pauliina.laiho@rovaniemi.fi

varajäsen Kate Suopajärvi         kate.suopajarvi@rovaniemi.fi

LAPIN SAIRAANHOITOPIIRI 

Valtuuston 1. varapuheenjohtaja Hilkka Kotila-Martti hilkka.kotila-martti@rovaniemi.fi

varajäsen Jaana Hoikka                jaana.hoikka@rovaniemi.fi

Hallituksen jäsen Sisko Koskiniemi                sisko.koskiniemi@rovaniemi.fi 

varajäsen Eeva-Maija Väisänen   eeva-maija.vaisanen@rovaniemi.fi

KOLPENEEN PALVELUKESKUS KY

Hallituksen varajäsen  Minna Muukkonen       minna.muukkonen@rovaniemi.fi

Tarkastuslautakunnan varajäsen Jorma Hovi    jorma.hovi@rovaniemi.fi

 

 

 

 

 

 

Toteutus Nettitaivas