SDP


Rovaniemen sos.dem. kunnallisjärjestö ry

 

Valtuustoryhmä  vv. 2017-2021

Heikkilä, Terhi      terhi.suoraniemi@rovaniemi.fi

Kajula, Eemeli           eemeli.kajula@rovaniemi.fi

Koskiniemi, Sisko     sisko.koskiniemi@rovaniemi.fi

Koikkalainen Saara    saara.koikkalainen@rovaniemi.fi

Mällinen, Marja-Riitta  maria-riitta.mallinen@rovaniemi.fi

Näkkäläjärvi, Mikkel     mikkel.nakkalajarvi@rovaniemi.fi

Ojala-Niemelä, Johanna     johanna.ojala-niemela@   rovaniemi.fi

Rapo, Harri                harri.rapo@rovaniemi.fi

Rissanen, Reino        reino.rissanen@rovaniemi.fi

Rundgren, Marjo      marjo.rundgren@rovaniemi.fi

 

Varavaltuutetut:                                             
Pirttijärvi Maija          maija.pirttijarvi@rovaniemi.fi  

Laiho Hanna-Pauliina  hanna-pauliina.laiho@rovaniemi.fi

Väänänen Antti          antti.vaananen@rovaniemi.fi

Hiltunen Seija            seija.hiltunen@rovaniemi.fi

Lappalainen Timo      timo.lappalainen @rovaniemi.fi

Kotila-Martti Hilkka    hilkka.kotila-martti@rovaniemi.fi

Muukkonen Minna    minna.muukkonen@rovaniemi.fi

Hoikka Jaana              jaana.hoikka@rovaniemi.fi

Holm, Elina                elina.holm@rovaniemi.fi

Anttila, Kaisu              kaisu.anttila@rovaniemi.fi

 

 

 Kaupunginhallitusryhmä 1.6. 2019-31.5.2021

Maria-Riitta Mällinen,  hallituksen 1. varapuheenjohtaja

Terhi Heikkilä,  varajäsen

Harri Rapo, jäsen

Reino Risanen, varajäsen

 

Konsernijaosto

  

 Keskusvaalilautakunta

Jorma Hovi, Varapuheenjohtaja                     jorma.hovi@rovaniemi.fi

Juhani Latva, varajäsen                            juhani.latva@rovaniemi.fi

 

Valtuustoryhmän toimihenkilöt vuonna 2021

 - 31.5.2021)

puheenjohtaja Terhi Heikkilä

1. varapuheenjohtaja Mikkel Näkkäläjärvi

2. varapuheenjohtaja Eemeli Kajula

sihteeri Saara Koikkalainen

 

Luottamustoimet vv. 2017-2021

PERUSTURVALAUTAKUNTA

Puheenjohtaja Marjo Rungren marjo.rundgren@rovaniemi.fi

varajäsen Terhi Heikkilä  terhi.heikkila@rovaniemi.fi

Jäsen  Arto Köngäs          arto.kongas@rovaniemi.fi

varajäsen Mikko Lempiäinen  mikko.lempiainen@rovaniemi.fi

 

TEKNINEN LAUTAKUNTA

Jäsen Minna Muukkonen             minna.muukkonen@rovaniemi.fi

varajäsen Milla Asikainen     milla.asikainen@rovaniemi.fi

Jäsen Mikko Lempiäinen      mikko.lempiainen@rovaniemi.fi

varajäsen Hannu Puhalainen   hannu.puhalainen@rovaniemi.fi

 

YMPÄRISTÖLAUTAKUNTA

Jäsen  Seija Hiltunen                       seija.hiltunen@rovaniemi.fi

varajäsen Sisko Koskiniemi    sisko.koskiniemi@rovaniemi.fi       

Jäsen Timo Lappalainen   timo.lappalainen@rovaniemi.fi

varajäsen Teijo Penders     teijo.penders@rovaniemi.fi

 

Lautamiehet

Ari Jauhojärvi, Jouko Juotasniemi, Irmeli Ahola-Tuisku, Ritva Kilpiö

Poliisien neuvottelukunta   jäsen Petri Muje, varajäsen Terhi Heikkilä

Kiinteistötoimitusten uskotut miehet

Milla Asikainen                                                milla.asikainen@rovaniemi.fi

Jussi Nikula                                                      jussi.nikula@rovaniemi.fi


      

    

 

SIVISTYSLAUTAKUNTA

Jäsen Maija Pirttijärvi      maija.pirttijarvi@rovaniemi.fi 

varajäsen Elina Holm        elina.holm@rovaniemi.fi

Jäsen Antti Väänänen       antti.vaananen@rovaniemi.fi

varajäsen Jussi Nikula        jussi.nikula@rovaniemi.fi

 

TARKASTUSLAUTAKUNTA

Jäsen Eemeli Kajula           eemeli.kajula@rovaniemi.fi

varajäsen Antti Väänänen  antti.vaananen@rovaniemi.fi

 

 TILAJAOSTO

 Jäsen Maija Pirttijärvi maija.pirttijarvi@rovaniemi.fi

varajäsen Ameli Piippola  ameli.piippola@rovaniemi.fi

 

HYVINVOINNIN JA TERVEYDEN EDISTÄMISEN

JAOSTO   (HYTE-jaosto)

vpj. Hilkka Kotila-Martti  hilkka.kotila-martti@rovaniemi.fi

varajäsen Elina Holm  elina.holm@rovaniemi.fi

Jäsen Leif Wilenius  leif.wilenius@rovaniemi.fi

varajäsen  Mikkel Näkkäläjärvi mikkel.nakkalajarvi@rovaniemi.fi

Kaupungin yhtiöt ja yhteisöt

NEVE OY       Jäsen Hilkka Kotila-Martti   hilkka.kotila-martti@rovaniemi.fi

RESIDUUM OY    Puheenjohtaja Kaisu Anttila      kaisu.anttila@rovaniemi.fi

ROVASEUDUN MARKKINAKIINTEISTÖT OY Varapuheenjohtaja Leif Wilenius      leif.wilenius@rovaniemi.fi

ROVAKAIRA OY   Jäsen Hannu Puhalainen   hannu.puhalainen@rovaniemi.fi

ARKTIKUM PALVELU OY 

ARCTIC CENTRE OY   

KiOy POROPEUKALO  Puheenjohtaja Juhani Paksuniemi juhani.paksuniemi@gmail.com

LAPPI AREENA OY   Jäsen Saara Koikkalainen   saara.koikkalainen@rovaniemi.fi

OUNASTÄHTI  OY   varajäsen Hannu Puhalainen hannu.puhalainen@gmail.com

LAPIN ALUETEATTERIYHDISTYS RY  Puheenjohtaja Antti Väänänen   antti.vaananen@rovaniemi.fi

DOMUS ARCTICA-SÄÄTIÖ    Jäsen Jarno Kallunki   jarno.kallunki@gmail.com

EDURO-SÄÄTIÖ   Puheenjohtaja Reijo Sulasalmi  reijo11.sulasalmi@gmail.com        

KYLIEN KEHITTÄMISSÄÄTIÖ    Jäsen Jouni Järvelä  jouni.jarvela@pp.inet.fi

varajäsen Hannu Järvelä    hannu.jarvela@gmail.com

VELJESSAIRASKOTISÄÄTIÖ      Jäsen Jaana Hoikka  jaana.hoikka@rovaniemi.fi

 

 

 

     

 

 

Ylikunnalliset yhteisöt

LAPIN LIITTO    Valtuuston 2. varapuheenjohtaja Johanna Ojala-Niemelä  johanna.ojala-niemela@rovaniemi.fi

varajäsen Marjo Rundgren  marjo.rundgren@rovaniemi.fi

valtuuston jäsen Saara Koikkalainen    saara.koikkalainen@rovaniemi.fi

varajäsen Mikkel Näkkäläjärvi        mikkel.nakkalajarvi@rovaniemi.fi

valtuuston jäsen Maria-Riitta Mällinen  maria-riitta.mallinen@rovaniemi.fi

varajäsen Eemeli Kajula                        eemeli.kajula@rovaniemi.fi

hallituksen jäsen Antti Väänänen        antti.vaananen@rovaniemi.fi

varajäsen Eemeli Kajula                        eemeli.kajula@rovaniemi.fi

tarkastuslautakunnan varajäsen Hilkka Värn       hilkka.warn@rovaniemi.fi

ROVANIEMEN KOULUTUSKUNTAYHTYMÄ KY

Hallituksen jäsen Reino Rissanen         reino.rissanen@rovaniemi.fi

varajäsen Timo Lappalainen   timo.lappalainen@rovaniemi.fi

Hallituksen jäsen Kate Suopajärvi         kate.suopajarvi@rovaniemi.fi

varajäsen Ameli Piippola ameli.piippola@rovaniemi.fi

LAPIN SAIRAANHOITOPIIRI 

Valtuuston 1. varapuheenjohtaja Hilkka Kotila-Martti hilkka.kotila-martti@rovaniemi.fi

varajäsen Jaana Hoikka                jaana.hoikka@rovaniemi.fi

Hallituksen jäsen Sisko Koskiniemi                sisko.koskiniemi@rovaniemi.fi 

varajäsen Eeva-Maija Väisänen   eeva-maija.vaisanen@rovaniemi.fi

Tarkastuslautakunnan varajäsen

Minna Muukkonen minna.muukkonen@rovaniemi.fi

KOLPENEEN PALVELUKESKUS KY

Hallituksen varajäsen  Minna Muukkonen       minna.muukkonen@rovaniemi.fi

Tarkastuslautakunnan varajäsen Jorma Hovi    jorma.hovi@rovaniemi.fi

 

 

 

 

 

 

Toteutus Nettitaivas